Katastrofické a postkatastrofické filmy

Seznam filmů rozdělených dle tématuModelová železnice   Inzerce zdarma   Inspirace pro ženy  

Katastrofické filmy - Přírodní katastrofy

Seznam filmů na téma: přírodní katastrofy, počasí, bouře, tornáda, potopy, záplavy, sluneční bouře a erupce, oteplení, ochlazení země, doba ledová...

australska_apokalypsa.jpg

Australská apokalypsa (2010)

Film USA. Nad jižní Austrálií se vytvořila ozonová díra, kterou proniká nesmírně chladný vzduch. Vše ničí a zabíjí lidi. Vědec Jack Tate a jeho kolegyně se pokoušejí najít řešení, které by odvrátilo zkázu nemalé části lidstva.

Australská apokalypsa (2010) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Australská apokalypsa (2010) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Australská apokalypsa (2010)

magneticke_tornado.jpg

Magnetické tornádo (2010)

Pensylvánská společnost vynalezne metodu využívání neomezeného množství energie ze slunečních erupcí. Při prvním pokusu však dojde k havárii a část energie unikne do ovzduší. ...

Magnetické tornádo (2010) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Magnetické tornádo (2010) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Magnetické tornádo (2010)

2012.jpg

2012 (2009)

Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého třináctého cyklu 21. prosince 2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic. To samozřejmě vybízí k otázce: pokud kalendář nepokračuje, co se pak bude dít?

2012 (2009) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film 2012 (2009) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu 2012 (2009)

tsunami.jpg

Tsunami (2009)

Haeundae je čtvrť v Pusanu proslulá svou pláží, na níž probíhá řada společenských a kulturních akcí, mimo jiné i pusanský mezinárodní filmový festival. Právě toto oblíbené turistické a obchodní centrum se stalo dějištěm historicky prvního jihokorejského katastrofického filmu. Nákladný spektákl, v němž se přes Haeundae přežene gigantická tsunami, staví na hollywoodských schématech, která ozvláštňuje lokálními motivy a především specifickým korejským lidovým humorem.

Tsunami (2009) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Tsunami (2009) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Tsunami (2009)

zatmeni-zeme.jpg

Zatmění Země (2009)

93 milionů mil od Země vypukne geomagnetická bouře na povrchu Slunce. To zasáhne celou Evropu a dojde k výpadku elektřiny...všechny nemocnice, letiště, záchranné služby jsou bez elektřiny. Evropa upadne do temnoty... Uprostřed této katastrofy se ztratí dvě děti, uprchne trestanec a dalších několik lidí.

Zatmění Země  (2009) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Zatmění Země  (2009) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Zatmění Země  (2009)

tornado-nad-new-yorkem.jpg

Tornádo nad New Yorkem (2008)

To, co chvíli vypadalo jako zvláštnost, se nečekaně mění v drama! Malé víry nad New Yorkem se spojí v tornádo a rozmary počasí nabírají stále děsivějších rozměrů. Meteoroložka Nicole de Boer je jediná, kdo může zachránit město před katastrofou - pokud včas odhalí tajemství podivných přírodních úkazů..

Tornádo nad New Yorkem  (2008) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Tornádo nad New Yorkem  (2008) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Tornádo nad New Yorkem  (2008)

ztracene-mesto.jpg

Ztracené město (2008)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou.Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo.

Ztracené město (2008) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Ztracené město (2008) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Ztracené město (2008)

nicive-tornado.jpg

Ničivé tornádo (2008)

Tornádo je zlo, se kterým nelze bojovat. Nejde ho porazit ani zastavit, vždy vyhraje. Jediná možnost na přežití je ukrýt se před ním. A potom počítat ztráty. K záchraně života je třeba včasné varování, ale kdo by v oblastech, kde se tornáda běžně nevyskytují, sledoval, jestli nehrozí nebezpečí? Jen náhodou objeví blížící se hrozbu April Saundersová (Mimi Rogers), která se už roky zabývá zkoumáním přírodních živlů.

Ničivé tornádo  (2008) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Ničivé tornádo  (2008) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Ničivé tornádo  (2008)

2012-soudny-den.jpg

2012: Soudný den (2008)

Konec světa se blíží… 21. 12. 2012 – pro staré Maye konec světa. Pro čtyři vědce z NASA je to den, kdy dojde k posunu zemských pólů. Ti se musí vydat do starého mayského chrámu, aby rozluštili záhadu a zachránili lidstvo před katastrofou.

2012: Soudný den (2008) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film 2012: Soudný den (2008) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu 2012: Soudný den (2008)

konec-sveta.jpg

Konec světa (2008)

David Terran je vědec, který napsal studii o nebezpečí zemských magnetických polí. Jeho teorie však kolegové nepřijímají a také jeho největší přítel se k nim staví odmítavě. David proto rezignuje na svoji kariéru a stěhuje se do odlehlé chaty, kde žije se svým otcem. Na druhé straně zeměkoule mezitím íránská vláda spustila sérii pokusných jaderných výbuchů. Ty nečekaně spustily ničivá zemětřesení a hrozí, že zničí veškerý život na zemi.

Konec světa (2008) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Konec světa (2008) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Konec světa (2008)

potopa.jpg

Potopa (2007)

Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí.

Potopa (2007) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Potopa (2007) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Potopa (2007)

solarni-armagedon.jpg

Solární armagedon (2006)

Několik řetězových reakcí na Zemi má za následek postupné ničení ozónové vrstvy. Teploty po celé planetě prudce stoupají a jsou tak předzvěstí solární kolize se smrtelnými následky pro celé lidstvo.

Solární armagedon (2006) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Solární armagedon (2006) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Solární armagedon (2006)

tornado-pomsta-nebes.jpg

Tornádo - Pomsta nebes (2006)

Berlín zasáhla nevídaná vlna veder. Třista kilometrů jihozápadně zničí úrodu na poli krupobití a na vršku stromu objeví mrtvolu rolníka. Pro místní policii je jeho smrt velkým otazníkem, ale ne pro meteorologa Mathiase Koeberlina, protože tento fenomén viděl už nekolikrát v USA.Je možné, aby se tornádo vytvořilo i na území Německa?

Tornádo - Pomsta nebes (2006) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Tornádo - Pomsta nebes (2006) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Tornádo - Pomsta nebes (2006)

absolutni-nula.jpg

Absolutní nula (2005)

Teplota klesá pod bod mrazu a celá Florida se postupně noří do ledu. Začíná boj o přežití! Před milióny roky se země ponořila do tuhého mrazu. Jen krátce předtím na zemi bujněl život v nejrůznějších formách. Teď je však všechno pryč. Dinosauři vyhynuli. Nastala tuhá doba ledová. O několik miliónů let později, v současnosti, se skupina několika studentů meteorologie vypravuje na průzkum epicentra bouřky na Floridu. Zvláštní však je, že vlivem bouřky klesá teplota pod bod mrazu.

Absolutní nula (2005) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Absolutní nula (2005) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Absolutní nula (2005)

stupen-7-konec-sveta.jpg

Stupeň 7: Konec světa (2005)

Přichází bouře, která může ovlivnit celý svět. A navíc je tu hrozba teroristů, kteří vyhrožují, že celá věc bude ještě horší, než se zdá.

Stupeň 7: Konec světa (2005) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Stupeň 7: Konec světa (2005) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Stupeň 7: Konec světa (2005)

14-hodin-strachu.jpg

14 hodin strachu (2005)

V červnu 2001 se přes americký Texas, a hlavně přes město Houston, přehnala tropická bouře Allison a během necelých patnácti hodin zalila město více jak 70 centimetry vody. Když už se zdá, že se bouře od města začíná vzdalovat, domnívají se lidé, že to nejhorší už mají za sebou. Stejně jako zdravotní sestra Jeanette Makins, která pracuje v Memorial Hermann Hospital a přichází do práce připravená na další běžný pracovní den. Jenže krátce nato se bouře otočí a zavalí město dalším prudkým lijákem.

14 hodin strachu (2005) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film 14 hodin strachu (2005) na porovnávači cen Heureka.cz

den-po-te.jpg

Den poté (2004)

Výzkumy klimatologa Jacka Halla (Dennis Quaid), naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Všechno začalo, když se Hall stal svědkem odlomení ledové kry o velikosti Rhode Islandu z antarktického ledového pole. Na celé zeměkouli následovaly prudké změny počasí: v Tokiu padaly kroupy o velikosti grapefruitu, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád.

Den poté (2004) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Den poté (2004) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Den poté (2004)

hrozba-z-nebe.jpg

Hrozba z nebe (2003)

Obyvatelé městečka Bell Point v Oregonu jsou vyděšeni nedávnou vlnou děsi-vých bouří plných blesků, jejichž následkem bylo založeno nemálo požárů, výpadků proudu a přerušení veškerých komunikací. Výzkumníci i vysocí úředníci jsou vzniklou situací zmateni. Všichni jen vědí, že se musí něco stát než panika ve městě překročí míru únosnosti.

Hrozba z nebe (2003) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Hrozba z nebe (2003) na porovnávači cen Heureka.cz

vetrna-smrst.jpg

Větrná smršť (2003)

Pete byl nejlepším meteorologem západního pobřeží. I přesto udělal během silného tornáda chybu, která připravila o život jeho manželku. Své profese se na několik let vzdala odešel z města. Série tornád se však vrací, a proto se Pete rozhodne vrátit se na pobřeží, aby před ničivou smrští pomohl svým blízkým.

Větrná smršť (2003) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Větrná smršť (2003) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Větrná smršť (2003)

den-zlomu.jpg

Den zlomu (2003)

Architekt a jeho syn jsou chyceni do pasti v přehradě, která se může každou chvíli protrhnout. Když Bruce (Danny Johnson) zahyne během nehody na vodní nádrži, kde měl službu, tým odborníků v čele s inspektorkou jsou pověřeni vyšetřit její příčinu.

Den zlomu (2003) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Den zlomu (2003) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Den zlomu (2003)

boure.jpg

Bouře (2003)

Bouřka, která zabíjí, se blíží k východnímu pobreží USA. Tato bouřka vzniká jen jednou za 300 let. Když se již vědci zdají být bezradní, Dr. Timothy Briggs přichází s návrhem, jak předejít absolutní katastrofě… Bude to právě Dr. Briggs, který zvrátí počasí?

Bouře (2003) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Bouře (2003) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Bouře (2003)

ohen_z_nebe.jpg

Oheň z nebe (2001)

Mladý meteorolog objevil podivné anomálie v míšení bouřkových mraků. Jeho varování před blížícím se nebezpečím nikdo nebere vážně až do té doby, než se promění v děsivou realitu...

Oheň z nebe (2001) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Oheň z nebe (2001) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Oheň z nebe (2001)

led-1988.jpg

Led (1998)

Dr. Kessler, fyzik z laboratoří Jet Proulsion pozorováním zjišťuje, že zanedlouho dojde ke střetu ledové komety se sluncem. podle výpočtů na Zemi dojde ke snížení teploty až na -40 °C a to po dobu několika let. Této šílené zprávě z přicházejícím létem nevěnuje nikdo pozornost. Je polovina léta a Los Angeles již není to co bývalo. Je pokryto ledem a ti kteří katastrofu přežili, se pohybují pomocí skútrů a snowmobilů.

Led (1998) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Led (1998) na porovnávači cen Heureka.cz

povoden.jpg

Povodeň (1998)

Na Středozápadě USA už mnoho dní nepřetržitě prší. Nejvíce je postiženo městečko Huntinburg, které už je pod vodou. Téměř všichni místní obyvatelé jsou převezeni do bezpečí, a přesto se v městečku pod vodou odehrává velké drama.

Povodeň (1998) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Povodeň (1998) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Povodeň (1998)

twistr.jpg

Twister (1996)

Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo.

Twister (1996) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Twister (1996) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Twister (1996)

den-kdy-zeme-vzplanula.jpg

Den, kdy Země vzplanula (1961)

Podnebí na Zemi se radikálně mění, teploty po celém světě stoupají a voda začíná být čím dál vzácnější. Země je vychýlená ze své osy a blíží se ke Slunci. Reportéři londýnského Daily Express se pokouší odhalit politické pozadí těchto dramatických a pro lidstvo zřejmě fatálních proměn klimatu.

Den, kdy Země vzplanula (1961) - Další info k filmu na ČSFD Koupit film Den, kdy Země vzplanula (1961) na porovnávači cen Heureka.cz Ukázka filmu Den, kdy Země vzplanula (1961)
Zde můžete přidat další odkaz »

Webhosting Český hostingModelová železnice   Inzerce zdarma   Inspirace pro ženy  


Inzerce Online   Modelová železnice   Novák Přelouč   VM hotel, ubytování Přelouč   Radek Hutla   Ubytování Na Růžku Přelouč   Vyklízení Hutla   Les a zahrada - zahradní technika   Vodárny a čerpadla   Metal Magic - zpracování kovů   Tesařské práce   Ubytování u Václava, Přelouč   StaMat-Cz   InfoDnes.cz   Práce v ČR   Práce Přelouč, Pardubice   FipoJobs   Práce a brigády   HSE Dveře   Magazín o bydlení   Vyklízení Praha   Port24.cz